daily news
 انواع مختلف هایلایت مو
- اجتماعی

آموزش انواع جدیدترین تکنیک های لایت و هایلایت مو

 انواع مختلف هایلایت مو

 

رنگ مو روش های متنوعی دارد که یکی از روش های متنوع و جذاب آن های لایت مو است در این روش در لابه لای مو که تیره رنگ است قسمت ها با رگه هایی به رنگ روشن تر رنگ می شود.هایلایت مو انواع مختلفی دارد که با استفاده از هرکدام از انها بنا به نوع پوست خود می توانید بسیار زیباتر از قبل باشید .با ما همرا باشید  با آموزش روش های مختلف هایلایت مو

 

هایلایت مو چیست ؟

هایلایت کردن به معنای ایجاد رگه های روشن مو، در لا به لای موهای تیره ی سر است. هایلایت مو با یک آرایش ساده می تواند چهره ی شما را زیباتر بکند. البته باید توجه داشته باشید که هایلایت یک کار تخصصی است و اگر آرایشگر شما خلاقیت داشته باشد و مدل های جدید و متنوعی به شما پیشنهاد بکند، قطعا نتیجه ی کار زیباتر خواهد بود.

 

روش های انجام هایلایت کردن مو:

هایلایت با فویل

هایلایت با کلاه

 

اما هایلایت انواع مختلفی دارد که در اینجا به معرفی برخی از مشهورترین آنها خواهیم پرداخت:

 

هایلایت به سبک لولایت

در این سبک از هایلایت قسمت بالای مو به رنگ روشن و قسمت پشت رگه های تیره از همان رنگ هایلایت مشاهده می شود. “تابش خورشید” یا لولایت یکی از پرطرفدار ترین سبک های هایلایت میان خانم هاست.

انواع هایلایت مو

هایلایت به سبک بالیاژ

نقاشی؛ همین کلمه برای توصیف این سبک از هایلایت کافیست، در این سبک هر قسمت از مو را با سلیقه خودتان به هر مقدار که دوست داشته باشید روشن و تیره می کنید.

انواع هایلایت مو

 

هایلایت به سبک مش سوزنی

قسمت های کوچک، ظریف و باریک مو نقطه تمرکز این سبک از هایلایت است. مش سوزنی از جمله روش های هایلایت است که هم با کلاه و هم با فویل می توان آن را روی موهایتان اجرا کرد.

انواع هایلایت مو

 هایلایت به سبک چانک لایت

سبک چانک لایت نطقه مقابل مش سوزنی است، تمرکز این تکنیک از هایلایت بر روی دسته های بزرگ و بولد موی شماست.

برای اینکه بتوان به راحتی دسته های بزرگ مو را جداگانه تقسیم کرد، این سبک از هایلایت با فویل انجام می شود.

انواع هایلایت مو

 

هایلایت به سبک فراستد

در فراستد، ابتدا موهایتان را بلوند روشن می کنید، بعد برخی از رشته های مو را کاملا مانند یخ بی رنگ می کنید تا این سبک از هایلایت که به افرادی با موهای کوتاه، جلوه جذابی را می دهد، یک نمای زیبا و دلنشین را در ذهن مخاطب تان به یادگار بگذارد.

انواع هایلایت مو

 

 

انواع هایلایتها:

1_لولایت
2_روی موی دکاپاژ شده لایت مش دراوردن
3_هاف لایت
4_سان لایت
5_استار لایت
6_روی موی تیره لایت دکاپاژ شده در آوردن
7_مش بوش
8_ببری


لولایت

رنگ مو لولایت

 

روی موی دکلره شده به پایه رسیده با کلاه یا فویل تکه هایی از مو جدا میکنیم و رنگی تیره میگذاریم مثلا پایه 3  .
همانطور که از اسمش معلوم است لولایت یعنی روشنی کم پس همیشه با رنگ انجام میشود.
روی موی طبیعی هم تکه هایی را جدا کرده و با رنگ روشن لایتهای نسبتا روشن درست میکنیم که لا به لای مو نسبتا کم میشود و بسیار زیبا و دخترانه میباشد.


روی موی دکاپاژ شده لایت مش  در آوردن:

ابتدا مو را روشن کرده حالا با رنگ بسیار روشن با دکاپاژ و رنگی روشن روی مو گذاشته سپس لایتهایی به پایه رسیده در میاریم.این سبک بسیار اروپایی بوده و کاری به روز میباشد.

 

هاف لایت :

هاف لایت مو

همانطور مه از نامش معلوم است هالف یعنی نصف رو شن .شما میتوانید نیمکره بالای سر را روشن کرده تک دکلره و مابقی مو را رنگی تیره بگذارید و یا بلعکس  عمل کرده بالای سر را تیره کنید و قسمت زیرین سر را روشن نمایید و در صورت لکه دار شدن با اکسیدن 6% +ان4 لکه برداری کنید سپس رنگ تیره را روی قسمت تیره بگذارید.


سان لایت :

سان لایت

در سان لایت باید از رنگهای خورشیدی مثل افتابی.نارنجی و قرمز استفاده شود میتوانید مرکز سر را به مرحله 8 دکلره برسانید سپس مقداری کاراملی+طبیعی پایه9 ترکیب کرده و مرکز سر را رنساژ بگذارید و مابقی موه را نارنجی (مسی) و یا قرمز (بلوطی.شرابی.و....)نمایید.کاملا سلیقه ای است فقط چیزی که هست این است که این رنگ ها کاملا فانتزی بوده و اصلا ماندگاری نداد و پس از از حمام جذابیت  خود را از دست میدهد پس حتما قبل از عملکرد توضیحات کامل را به مشتری خود بدهید.

 

استارلایت:

به حالت ستاره از مرکز سر مو را جدا کرده و با فویل داخل ستاره را دکلره میکنیم.البته میتوانید به جای داخل ستاره خارج ستاره را هم دکلره کنید در ایران کاربرد چندانی ندارد.

روی موی تره لایت های دکاپاژ شده در اوردن: گاهی میخوایم مش دراوریم اما مو به پایان نمیسد با اینکه از همان ابتدا تصمیم داریم لایتهای که زیاد روشن نیست از مو در اوریم در هر صورت موی رنگ شده تره یا طبیعی را زا کلاه یا فویل در اورده به پایه 7 دکلره میرسانیمر سپس رنساژ پایه 5 روی سر میگذاریم.

مش پوش :

مش پوش هایلایت مو

موهای کوتاه که بلندی زیادی ندارد لایه به لایه پوش  داده و نوک پوشها را دکلره لیط میگذاریم و وقتی به پایه 8 یا 7 رسید ابکشی کرده رنساژ میگداریم گاهی پیش میاید که به جای نوک موها بعضی ها روش پوشها را به حالت نامنظم دکلره میگذارند و مش حاصله حالت تکه تکه پیدا میکند کلا مش پوش در کشورهایی مانند ترکیه بیشترین کارببرد را دارد

 

رنگساژهایی برای هایلایت

فرمول رنگساژ زیتونی:
رنگ M8 زیتونی ۱/۴ تیوپ (ده سانت) +۳۰ الی ۵۰ CCاکسیدان شماره ۱ بر روی پایه ۸

رنگساژ خاکستری:
رنگ  A8 خاکستری ۱/۴ تیوپ(ده سانت+۳۰ الی ۵۰CC اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹

رنگساژ طلایی:
رنگ G9 طلایی ۱/۴ تیوپ+۱ قرص + ۳۰ الی ۵۰ CC  اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹

رنگساژ کرم (کاهی):
رنگ N9 یا بلوند خیلی روشن +۳۰ الی ۵۰ CC اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹

About فاطمه

Read All Posts By فاطمه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *