daily news
- ورزشی

بهترین گلزنان تاریخ یورو، کریستیانو رونالدو در صدر-ورزشی


ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال در صدر بهترین گلزنان تاریخ رقابت های یورو قرار دارد.


کریستیانو رونالدو
 
 تا آغاز رقابت های یورو 2016 تنها دو روز دیگر باقی مانده است و فرانسه میزبان این رقابت بزرگ خواهد بود. یوروی سال جاری در 6 گروه چهار تیمی برگزار خواهد شد و همه نگاه ها به درخشش بازیکنان بزرگ در این جام خواهد بود.
 
 
در این گزارش می خواهیم به گلزنان تاریخ رقابت های یورو 2016 بپردازیم. تعداد بازی و گل‌های بازیکنان در این گزارش در مجموع بازی‌های مقدماتی راهیابی به یورو و مرحله نهایی این رقابت‌ها در نظر گرفته شده است.  
 
 
کریستیانو رونالدو

او در 41 بازی که در تاریخ رقابت های یورو به میدان رفته توانسته 26 گل به ثمر رساند.
 
 
زلاتان ابراهیموویچ

کاپیتان تیم ملی فوتبال سوئد در 40 بازی 25 گل وارد دروازه حریفان کرده است.
 
 
رابی کین

این بازیکن هم آماری مانند رونالدو دارد تا جایکه در 40 بازی 25 گل به ثمر رسانده است.
 
 
یان دال توماسون

ستاره پیشین تیم ملی فوتبال دانمارک بهترین گلزن تاریخ این کشور در یورو است تا جایکه در 31 بازی 22 گل وارد دروازه حریفان کرد.
 
 
هاکان شوکور

این بازیکن ترکیه ای در جام ملت های اروپا آماری خیره کننده از خود به جای گذاشت و توانست در 38 بازی 22 گل به ثمر رساند تا بازیکن مورد علاقه و محبوب ترک ها باشد.
 
 
یان کولر

ستاره سابق تیم ملی فوتبال چک که توانست در 35 بازی 21 گل به ثمر رساند.
 
 
داور سوکر

این بازیکن سال ها در تیم ملی فوتبال کرواسی بازی کرد اما سابقه زیادی در جام ملت های اروپا نداشت. او تنها 21 بازی در تاریخ یورو به میدان رفت و توانست 20 گل به ثمر رساند که این آمار بسیار خوبی برای او بود.
 
 
کلاس یان هونتلار

اگر تیم ملی فوتبال هلند به یورو 2016 راه پیدا می کرد یکی از امیدهای اصلی این تیم برای گلزنی بود، اما لاله های نارنجی غایب بزرگ ایم رقابت ها خواهند بود. هونتلار بهترین گلزن تاریخ فوتبال هلند در رقابت های جام ملت های اروپا است جایکه توانسته در 24 بازی 19 گل به ثمر رساند.
 
 
رائول گونسالس

اسطوره فوتبال اسپانیا و رئال مادرید که در 27 بازی که در رقابت های یورو به میدان رفت توانست 19 گل وارد دروازه حریفان کند.
 
 
وین رونی

و در نهایت نوبت به بهترین گلزن تاریخ فوتبال انگلیس می رسد که در یورو 2016 هم امید نخست گلزنی سه شیره ها است. رونی در 33 بازی که در یورو به میدان رفته توانسته 19 گل وارد دروازه حریفان کند. او این فرصت را دارد تا در فرانسه تعداد گل های خود را افزایش دهد.


منبع : ایران مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *