daily news
- سیاسی

جاسوسی انگلیسی با سطل زباله +عکس- سیاسی


ایسنا : پلیس آمریکا در سال‌های اخیر از تجهیزات پیشرفته نظامی حتی برای جرایم خفیفی مانند مزاحمت تلفنی برای اورژانس استفاده کرده است.اکنون پیمانکاران دفاعی از فرصت استفاده کرده و فهرستی از محصولات شرکت دفاعی کوبهام در انگلیس را منتشر کرده‌اند که ناخودآگاه انسان را به یاد کارتون کارآگاه گجت می‌اندازند.

این کاتالوگ 120 صفحه‌ای در مورد دستگاههای ارتباطات تاکتیکی و نظارتی است که کاربردهای سرگرم‌کننده‌ای را برای دستگاههای جاسوسی پیشنهاد می‌دهد. برای مثال، فرستنده ویدئوی SOL8HDTX را می‌توان در انواع مختلف اقلام روزمره از ساعت گرفته تا سطل آشغال پنهان کرد.

در این کاتالوگ آمده است: طراحی محتاطانه یک اصل مهم در هرگونه تجهیزات مورد استفاده در عملیات‌های جاسوسی است. لوازمی که شبیه به اقلام روزمره هستند، بهترین روش برای نظارت پنهان بر اهداف و جمع‌آوری اطلاعات اساسی محسوب می‌شوند.

به جز چاقوهای جیبی شنود و کمربندهای جیمز باند، این فهرست شامل ابزارهای دیگری نیز هست. برای مثال، بخش تحت عنوان شنود تلفن همراه توضیح می‌دهد که چگونه از دستگاه IMSI برای شناسایی و نظارت بر مظنون، تجسس جزئیات تماس با هدف و متوقف کردن تماس‌های صوتی و پیامک‌های خروجی استفاده می‌شود.


منبع : ایران مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *