daily news
- اجتماعی

دلیل قطع شدن تلگرام چیست؟ آیا تلگرام فیلتر شده است؟

دلیل قطع شدن تلگرام چیست؟ آیا تلگرام فیتر شده است؟

تلگرام فیلتر شد؟

چرا دسترسی به تلگرام ممکن نیست؟

از ساعاتی پیش دسترسی به تلگرام تقریبا غیر ممکن شده است و حتی با فیلترشکن هم نمی توان وارد Telegram شد. این در حالی است که مسئولان خبر از فیلتر شدن تلگرام در اردیبهشت ماه داده بودند.

از بامداد روز یکشنبه 9 اردیبهشت، تلگرام بطور کل از دسترس خارج شده است و حتی با استفاده از VPN و فیلترشکن هم نمی توان به این سرویس دسترسی داشت.

برای فیلتر شدن تلگرام روز خاصی مشخصی نشده بود و فقط اظهارات ضد و نقیضی در مورد مسدود کردن تلگرام به گوش می رسید؛ گویا ظاهرا فیلتر شدن تلگرام در اردیبهشت ماه به حقیقت پیوسته است.

 البته برخی منابع دلیل عدم دسترسی به تلگرام را فیلتر شدن آن نمی دانند، زیرا گفته می شود پاول دورف موسس تلگرام، در یک توئیت در مورد قطع شدن تلگرام واکنش نشان داده است و دلیل قطع شدن تلگرام را توضیح داده که با وجود بعضی از شایعات، فیلتر شدن تلگرام حقیقت ندارد.

 

مدیر تلگرام می گوید که دلیل قطع شدن تلگرام مشکل در یکی از سرورها می باشد. او با اعلام این بخر از کاربران این سرویس عذرخواهی کرد و قول حل شدن مشکل را در ساعات آینده داد.

اما نکته این است که پاول دورف به وجود مشکل در برخی از سرورهای قاره اروپا اشاره کرده است و در این توئیت او اشاره ای به ایران نکرده است. او این مشکل را به دلیل گرم شدن زیاد برخی از سرورها که باعث شده است تلگرام با مشکل مواجه شود بیان کرده است.

به هر حال اگر این مشکل از سمت سرورهای مرکزی تلگرام باشد پس بزودی مشکل رفع می شود. اما اگر موضوع فیلتر شدن و مسدودسازی تلگرام درست باشد، دیگر احتمال بازگشت تلگرام به حالت سابق نخواهد بود.


» همچنین بخوانید : دانلود فیلترشکن برای تلگرام چه مشکلاتی پیش می آورد؟


تاپ ناز منبعمنبع : تاپ ناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *