daily news
- سیاسی

فرمانده های کشته شده داعش +تصاویر- سیاسی


این فهرست دستکم شش سرکرده داعش را در برمی گیرد که عبارتند از:

- فاضل أحمد الحیالی معروف به نام حجی معتز و ملقب بـه نام 'أبو مسلم الترکمانی'

 

 

وزارت دفاع عراق در13 ماه می 2015 ( 24 اردیبهشت 94 ) از کشته شدن نفر شماره دو داعش معروف به حجی معتز در حمله هوایی در نزدیکی شهر موصل خبر داد.

الترکمانی بر حکمرانان تعیین شده از سوی داعش در شهرها و مناطق مختلف عراق از جمله حکام سایه در نقاطی که داعش در صدد تسلط یافتن بر آنها بود، نظارت می کرد.

روزنامه نیویورک تایمز در ژوئن سال 2015 خاطرنشان کرد: الترکمانی ریاست شورای نظامی داعش تشکیل یافته از 6 تا 9 عضور را برعهده داشت که استراتژی تشکیلات نظامی را اداره می کرد.

- ابوعلاء العفری

 

 

وزارت دفاع عراق همچنین در همین تاریخ از به هلاکت رسیدن چند تن از سرکرده های داعش از جمله ابوعلاء العفری در عملیات نظامی نیروهای عراق با همکاری نیروهای موسوم به ائتلاف بین الملل در استان نینوای عراق خبر داد.

العفری که در منطقه الحضر واقع در 80 کیلومتری موصل فیزیک درس می داد، پس از به هلاکت رسیدن معاون ابوبکر البغدادی رهبر داعش در حمله هوایی شکل گرفته در اواخر سال 2014 به جانشینی وی برگزیده شد.

گزارش های رسانه ای حکایت از آن دارد که العفری پس از زخمی شدن ابوبکر بغدادی در حمله هوایی علیه داعش در 18 مارس 2015 ( 28 اسفند 94 ) به طور موقت به عنوان رهبر داعش برگزیده شد . العفری حلقه وصل میان البغدادی و مشاوران و امرای شهرها و بخش ها در مناطق تحت سلطه داعش به شمار می رفت.

– وسام نجم عبد زید الزبیدی

 

 

پنتاگون در 7 دسامبر سال 2015 ( 17 آذر 94 ) کشته شدن وسام نجم عبد زید الزبیدی معروف به نام ابونبیل در حمله هوایی را مورد تایید قرار داد.

سخنگوی دولت آمریکا در 15 نوامبر ( 25 آبان 94 ) از احتمال کشته شدن ابونبیل فرمانده شاخه تروریستی داعش در لیبی در حمله هوایی صورت گرفته علیه مواضع افراد مسلح در نزدیکی شهرک درنه سخن به میان آورد.

– طرخان باتیرشفیلی ملقب به ابوعمر چچنی

 

 

رسانه های گروهی وابسته به داعش یک ماه و نیم پیش در 13 ژوئیه سال 2016 از کشته شدن طرخان باتیر شفیلی ملقب به ابوعمر چچنی یکی از سرکرده های برجسته داعش در نبردهای شکل گرفته در نزدیکی شهر الشرقاط واقع در جنوب موصل در استان صلاح الدین عراق خبر دادند.

پیتر کوک سخنگوی رسمی وزارت جنگ آمریکا خاطرنشان کرد: ابوعمر چچنی طراح برخی از عملیات های تروریستی در پاکستان از جمله حمله شکل گرفته علیه دانشگاه باتشا خان در ژانویه گذشته و حمله دسامبر 2014 و حمله به مدرسه نظامی پیشاور بود که در اثر آن بیش از 130 نفر جان خود را از دست دادند.

دادگاه عالی روسیه در 30 ژانویه سال 2015 تاکید کرد که طرخان باتیرشفیلی فرمانده جبهه شمالی داعش در عراق بود.

– حافظ سعید خان

 

 

سفیر افغانستان در پاکستان در 12 اوت سال 2016 ( 22 مرداد 95 ) از کشته شدن حافظ سعید خان سرکرده شاخه داعش در افغانستان و پاکستان در حمله هوایی پهپاد آمریکایی خبر داد.

گفته می شود وی طراح حمله مرگبار شکل گرفته در ژوئیه گذشته در کابل بود که در اثر آن 80 نفر کشته و 231 نفر دیگر زخمی شدند.

- طه صبحی فلاحة معروف بـه 'أبو محمد العدنانی'

 

 

زنجیره به هلاکت رسیدن سرکرده های داعش در 30 اوت (9 شهریور) با کشته شدن طه صبحی فلاحه معروف به نام ابومحمد العدنانی به پایان رسید.

وی طی بازدید از مناطق درگیری در حومه شهر حلب سوریه در اثر حمله هوایی آمریکا به شهر الباب به هلاکت رسید. العدنانی یکی از برجسته ترین سرکرده های گروهک تروریستی داعش در سوریه و یکی از نزدیکان ابوبکر البغدادی رهبر داعش بود.

رسانه های گروهی در اوت سال جاری میلادی گزارش هایی منتشر کردند دال بر اینکه العدنانی مسوول یکی از یگان های ویژه اعدام افراد خارج از حوزه تسلط داعش از جمله کشورهای اروپایی بود.

وزارت خارجه آمریکا در 5 ماه می سال 2015 ( 16 اردیبهشت 94 ) برای هر کس که اطلاعاتی در خصوص العدنانی ارائه دهد که منجر به بازداشت وی شود، 5 میلیون دلار جایزه تعیین کرد.


منبع : ایران مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *