daily news
سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا
- اجتماعی

۱۰ تا از سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا

 

1-دوکاتی ۱۰۹۸ اس، (Ducati ۱۰۹۸S)

نهایت سرعت ۲۷۱ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

دوکاتی که نزدیک به یک سده از تاسیس آن می‌گذرد در طول‌ها سال‌ها، بهترین موتورسیکلت‌های دنیا را عرضه کرده و این روز‌ها به‌عنوان یکی از شناخته‌ترین نام‌ها در دنیای موتورسیکلت به‌حساب می‌آید. دوکاتی ۱۰۹۸ اس مثال خوبی برای اثبات تخصص دوکاتی در ساخت موتورسیکلت است.

این موتورسیکلت در حال حاضر نه‌تن‌ها به‌عنوان یکی از سریع‌ترین موتور‌های دنیا شناخته می‌شود، بلکه به‌لحاظ راحتی نیز امکانات خوبی در اختیار راننده قرار می‌دهد و سواری لذت‌بخشی دارد. از آنجایی که از یکی از سریع‌ترین موتورسیلکت‌های دنیا صحبت می‌کنیم، دوکاتی در این موتورسیکلت از فناوری‌های زیادی که در موتورسیلکت‌های مسابقه‌ای استفاده می‌شود کمک گرفته است و به لحاظ فنی نیز شاهد حضور دستاورد‌های زیادی برای کاهش وزن موتورسیکلت هستیم. در نتیجه نه تنها نه‌تن‌ها با سریع‌ترین موتورسیکلت دوکاتی طرف هستیم بلکه این موتور تیزپر و چابک به‌عنوان سبک‌ترین موتورسیکلت دوکاتی نیز شناخته میشود.

پیشرانه این موتورسیلکت ظرفیتی معادل با ۱۰۹۹ سی. سی دارد و ۱۶۰ اسب‌بخار نیرو در اختیار موتورسیکلت‌سوار قرار می‌دهد. این موتورسیلکت از ۶ دنده کمک گرفته و در عرض ۳.۲ ثانیه از سرعت صفر به یک‌صد کیلومتر در ساعت می‌رسد.


2-بی. ام؛ و کی ۱۲۰۰ اس، (BMW K ۱۲۰۰S)

نهایت سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

در این موتورسیکلت قدرتمند شاهد حضور سیستم تعلیق بسیار پیشرفته‌ای نیز هستیم، از طرف دیگر بی. ام؛ و در ساخت موتورسیکلت کی ۱۲۰۰ اس به همان اندازه که به فکر سرعت این موتورسیکلت بوده است به همان اندازه نیز برای توقف این موتورسیکلت اهمیت داده و به همین دلیل نیز ساز و کار پیشرفته‌ای را برای ترمز‌های این موتورسیکلت شاهد هستیم.

در کنار این موارد باید گفت برند بی. ام. وی ید طولایی در طراحی محصولات خود دارد و موتورسیکلت بی. ا؛ و کی ۱۲۰۰ اس به لحاظ زیباشناختی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و نه تنها یکی از سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا است، بلکه یکی از زیباترین موتورسیکلت‌های جهان نیز به حساب می‌آید.

این موتورسیکلت گیربکسی با ۶ دنده دارد و در عرض ۳ ثانیه از سرعت سفر به یک‌صد کیلومتر در ساعت شتاب می‌گیرد.


3-آپریلا آر. اس. وی ۱۰۰۰ آر میله (Aprilia RSV ۱۰۰۰R Mille)

نهایت سرعت ۲۸۱ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

برند ایتالیایی آپریلا یکی دیگر از برند‌های قدیمی دنیای موتورسواری است که در سال ۱۹۴۵ تاسیس شد و کار خودش را با ساخت دوچرخه و اسکوتر شروع کرد و در نهایت به دنیای پرشتاب موتورسیکلت‌ها قدم گذاشت. موتورسیکلت آپریلا آر. اس. وی ۱۰۰۰ آر میله، سریع‌ترین و البته سنگین‌ترین موتورسیکلت این برند ایتالیایی به‌حساب می‌آید و پیشرانه‌ای با ظرفیت ۹۹۸ سی. سی دارد. دور موتور این پیشرانه برابر با ۱۰۰۰ دور در دقیقه است و ۱۴۱.۱۳ اسب‌بخار نیرو دارد.

موتورسیکلت آپریلا آر. اس. وی ۱۰۰۰ آر میله به لحاظ زیبایی هم موتورسیکلت بسیار جذابی به حساب می‌آید و برند آپریلا وسواس زیادی برای راحتی سرنشین در این موتورسیکلت به‌خرج داده و به همین دلیل نیز زین بسیار راحتی دارد که موتورسوار را در مسیر‌های طولانی هرگز خسته نمی‌کند.

سیستم خنک‌کنندگی مایع و بهره گرفتن از ۶ دنده را می‌توان از دیگر ویژگی‌های این موتورسیکلت زیبای ایتالیایی گوشزد کرد.


4-ام. وی آگوستا اف.۴. ۱۰۰۰ آر (MV Agusta F۴، ۱۰۰۰R)

نهایت سرعت ۲۹۶ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

موتورسیکلت ا. وی آگوستا اف.۴. ۱۰۰۰ آر، گل سرسبد موتورسیکلت‌های آگوستا است و از موتورسیکلتی صحبت می‌کنیم که به‌صورت محدود تولید شده و به همین دلیل نیز امکانات خاص و طرفداران خاص‌تری دارد. این موتورسیکلت از پیشرانه‌ای با ظرفیت ۱۰۰۰ سی. سی بهره می‌برد و به سیستم خنک‌کنندگی مایع مجهز است. دور این پیشرانه، ۱۰۰۰ دور در دقیقه است و ۱۷۴ اسب‌بخار نیرو در اختیار موتورسیکلت‌سوار قرار می‌دهد.

به لطف این ویژگی‌ها با موتورسیکلتی طرف هستیم که در عرض ۳.۱ ثانیه از سرعت صفر به یک‌صد کیلومتر در ساعت شتاب می‌گیرد در نهایت ۲۹۶ کیلومتر سرعت دارد. سیستم پیشرفته ترمز ای. بی. اس (ABS)، کنترل موتورسیکلت در سطح جاده و شتا‌ب‌گیری سریع را می‌توان از فناوری‌های جدیدی دانست که در موتورسیکلت ام. وی آگوستا اف ۴. ۱۰۰۰ با آن‌ها طرف هستیم.


5-هوندا سی. بی. آر ۱۱۰۰ ایکس. ایکس سوپر بلک‌بِرد (Honda CBR۱۱۰۰XX Super Blackbird)

نهایت سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

موتورسیکلت پرسرعتی که از آن صحبت می‌کنیم توانست دیگر رقیب ژاپنی خود، کاواساکی زد. ایکس. ۱۱ را به‌لحاظ سرعت پشت سر بگذارد و سریع‌ترین موتور ژاپنی لقب بگیرد. پیشرانه‌ای با ظرفیت ۱۱۳۷ سی. سی در قلب این موتورسیکلت تعبیه شده و ۱۵۲ اسب‌بخار نیرو در اختیار موتورسیکلت‌سوار قرار می‌دهد تا با نهایت سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعت، دل جاده‌ها را بشکافد.

این موتورسیکلت به لحاظ تجربه موتورسیکلت‌سواری نیز بسیار خوش‌فرمان و راحت است و فناوری‌های پیشرفته‌ای در آن به خدمت گرفته شده تا در حین رانندگی کنترل بیشتری در سطح جاده داشته باشد. تنظیم سرعت با ۶ دنده و دور موتور ۷۲۵۰ دور در دقیقه را می‌توان از دیگر ویژگی‌های هوندا سی. بی. آر ۱۱۰۰ ایکس. ایکس سوپر بلک‌بِرد نام برد.


6سوزوکی هایابوسا (Suzuki Hayabusa)

نهایت سرعت ۳۱۲ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

جالب است بدانید سوزوکی برای انتخاب نام این موتورسیکلت خوش‌سلیقگی به خرج داده و نام هایابوسا که در زبان ژاپنی به سریع‌ترین پرنده دنیا گفته می‌شود را برای سریع‌ترین موتورسیکلت خود انتخاب کرده است. این پرنده در پیش ما فارسی زبان‌ها با نام قوش یا باز (Peregrine Falcon) شناخته می‌شود و پهنای آسمان را با سرعتی برابر با ۲۰۳ کیلومتر در ساعت پشت‌سر می‌گذارد. سوزوکی هایابوسا نیز به لحاظ سرعت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و با موتورسیکلت چابک و سریعی طرف هستیم که پیشرانه‌ای با ظرفیت ۱۳۴۰ سی. سی دارد و ۱۹۷ اسب‌بخار نیرو در اختیار موتورسیکلت‌سوار قرار می‌دهد. در موتور این پیشرانه برابر با ۶۷۵۰ دور در دقیقه است و با ۶ دنده می‌توان سرعت و قدرت این موتورسیکلت را کنترل کرد.

به لطف این ویژگی‌ها سوزوکی هایابوسا در عرض ۲.۵ ثانیه از سرعت صفر، به یک‌صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند و سیستم تزریق سوخت بسیار پیشرفته‌ای در این موتورسیکلت استفاده شده تا نه تنها با یکی از سریع‌ترین، بلکه با یکی از کم‌مصرف‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا سر و کار داشته باشیم.


7-کاواساکی نینجا زد. ایکس ۱۴. آر (Kawasaki Ninja ZX-۱۴R)

نهایت سرعت ۳۳۴ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

این موتورسیکلت از پیشرانه‌ای با ظرفیت ۱۴۴۱ سی. سی بهره می‌گیرد و دور موتور آن ۱۰ هزار دور در دقیقه است. به لطف چنین پیشرانه قدرتمندی، موتورسیکلت نینجا کاواساکی یکی از شناخته‌شده‌ترین موتورسیکلت‌ها به لحاظ سرعت به‌حساب می‌آید و سری موتورسیکلت‌های نینجای کاواساکی چندین دهه است که همیشه نام آن‌ها در فهرست سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا قرار دارد.

کاواساکی نینجا زد. ایکس ۱۴. آر، دارای ۶ دنده است و در عرض ۷.۲ ثانیه به میزان ۲۰۰ کیلومتر سرعت می‌گیرد.


8-ام. ام تورباین سوپربایک وای. تو. کی (MTT Turbine Superbike Y۲K)

نهایت سرعت ۳۶۵ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

 

این موتورسیکلت ساخت دست شرکت تکنولوژی‌های مارین تورباین (Marine Turbine Technologies) و به رغم اینکه تاریخ ساخت آن به سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ میلادی باز می‌گردد، اما هنوز موتورسیکلت‌های زیادی موفق به شکستن رکورد ام. ام. تورباین سوپربایک وای. تو. کی نشده‌اند. طراحی این موتورسیکلت با چیزی که تاکنون دیده‌ایم تفاوت دارد و به‌گونه‌ای طراحی شده که انرژی گرمایی اگزوز را به نیروی خروجی تبدیل کند و برای رسیدن به این هدف از یک پیشرانه مخصوص ساخت دست رولزرویس کمک گرفته است.

این پیشرانه ۳۲۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند و دور موتور آن ۵۲ هزار در دقیقه است. جالب اینجاست به رغم چنین پیشرانه‌ای، موتورسیکلت ام. ام. تورباین سوپربایک وای. تو. کی تنها از دو دنده نیمه‌خودکار بهره گرفته است.

 

9-کاواساکی نینجا اچ. تو. آر (Kawasaki Ninja H۲R)

بیشتر از ۴۰۰ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

برای شما در بالا گفتیم که سری موتور‌های نینجای کاواساکی، در گروه سریع‌ترین موتور‌های دنیا قرار دارند و به همین دلیل در این فهرست یک بار دیگر به یک موتورسیکلت سریع و چابک از کاواساکی رسیدیم که سرعتی چشم‌گیر و مثال‌زدنی دارد. در خصوص قدرت این موتورسیکلت کافی است به پیشرانه قدرتمند آن اشاره کنیم که ۳۰۰ اسب‌بخار نیرو در اختیار موتورسیکلت‌سوار قرار می‌دهد. به لطف این پیشرانه ۹۹۸ سی. سی، این موتورسیکلت به‌راحتی به سرعتی بیشتر از ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

کاواساکی برای اینکه سرعت سرسام‌آور این موتورسیکلت را مهار کند و از طرف دیگر امنیت موتورسوار در سرعت‌های بالا حفظ شود، تمهیدات ویژه‌ای را کاواساکی نینجا اچ. تو. آر تعبیه کرده است. مهندسین طراح کاواساکی در ساخت این موتورسیکلت از فرآیند طراحی موتورسیکلت‌های موتو. جی. پی (MotoGP) و خودرو‌های فرمول‌وان کمک گرفته اند. در نتیجه با موتورسیکلتی طرف هستیم که طراحی آینده‌نگرانه‌ای دارد و سواری با آن لذت‌بخش و دلنشین است.


10-دوج تاماهاک (Dodge Tomahawk)

سرعتی برابر با ۶۷۵ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

در این قسمت به آخرین و سریع‌ترین موتورسیکلت دنیا رسیدیم که بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها، موتورسیکلت دیگری بتواند به لحاظ سرعت، دوج تاماهاک را پشت‌سر بگذارد. این موتورسیکلت افتخار صنعت موتورسیکلت‌سازی به حساب می‌آید و شرکت دوج اولین بار آن را در سال ۲۰۰۳ رونمایی کرد. جالب است بدانید از سال ۲۰۰۳ تاکنون هیچ موتورسیکلتی نتوانسته رکورد سرعت دوج تاماهاک را بشکند و هنوز هم در سال ۲۰۱۹، این موتورسیکلت به‌عنوان سریع‌ترین موتور دنیا شناخته می‌شود. جالب‌تر اینکه به‌رغم جذابیت زیاد این موتورسیکلت و سرعت بسیار زیاد آن، از قرار معلوم دوج تاماهاک مشتری زیادی ندارد چرا که گزارش شده است سازنده آن از سال ۲۰۰۳ تاکنون تنها ۹ دستگاه از این موتورسیکلت را به فروش رسانده است.

کاملاً مشخص است رسیدن به سرعتی برابر با ۶۷۵ کیلومتر در ساعت با پیشرانه‌های معمولی صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل نیز دوج در این موتورسیکلت از یک پیشرانه سنگین با ظرفیت ۸.۳ لیتر کمک گرفته است. این پیشرانه از نوع وی. ۱۰ اس. آر. تی دوج وایپر (V-۱۰ SRT ۱۰ Dodge Viper) است و ۵۰۰ اسب‌بخار نیرو در اختیار موتورسیکلت‌سوار قرار می‌دهد تا با بیشترین سرعت ممکن در جاده‌ها جولان دهد.

 

About فاطمه

Read All Posts By فاطمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *